Start arrow Wydarzenia
Wydarzenia
Barbórka 2016 Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
02.12.2016.

Image

Image W imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa składam najserdeczniejsze życzenia sukcesów oraz wszelkiej pomyślności wszystkim Pracownikom Grupy Kapitałowej Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa z okazji naszego branżowego święta Barbórki.


Życzę wszystkim, którzy swoje życie zawodowe związali z branżą górnictwa naftowego i gazownictwa, spokojnej i bezpiecznej pracy, jak również aby czuli się docenieni za wysiłek i trud jaki w nią wkładają. Życzę, aby przyszły rok przyniósł jak najwięcej satysfakcji, bez obaw o przyszłość. W imieniu naszego Związku życzę wszystkim Pracodawcom GK PGNiG, aby poczucie jedności z Załogami i odpowiedzialności za los Pracowników były najważniejszymi kryteriami w podejmowanych działaniach.

W imieniu naszego Związku życzę wszystkim udanych Akademii oraz jednoczących załogi tradycyjnych Karczm i Combrów. Życzę nam wszystkim, aby poniosły nastrój Barbórki i atmosfera wspólnoty i przyjaźni towarzyszyły naszej branży cały rok, we wszelkich działaniach i wbrew wszelkim trudnościom.

W imieniu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego
Górnictwa Naftowego i Gazownictwa
Przewodniczący Związku
Dariusz Matuszewski

Wałbrzych, grudzień 2016 rok

 

 

Zmieniony ( 02.12.2016. )
 
UROCZYSTOŚĆ WRECZANIA NAGRÓD im. HALINY KRAHELSKIEJ PRZYZNAWANYCH PRZEZ GŁÓWNEGO INSPEKTORA PRACY Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
01.12.2016.

Dnia 30 listopada 2016r. na Zamku Królewskim w Warszawie odbyła się uroczystość wręczenia Nagrody Głównego Inspektora Pracy im. Ireny Krahelskiej. Nagroda ta przyznawana jest corocznie przez Głównego Inspektora Pracy za wybitne osiągnięcia w dziedzinie prewencji zagrożeń zawodowych, nadzoru i kontroli przestrzegania prawa pracy, wynalazczości, projektowania i wdrażania bezpiecznych technik i technologii w zakresie ochrony pracy, a także popularyzacji prawa pracy i ochrony zdrowia oraz bezpieczeństwa pracy.  Celem nagrody jest wyróżnianie i promowanie osiągnięć w zakresie ochrony pracy i zdrowia w środowisku pracy.

Image

Image

Wśród tegorocznych laureatów nagrody jest Kolega Dariusz Matuszewski Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, który odebrał to zaszczytne wyróżnienie podczas uroczystości na Zamku Królewskim z rąk Marszałka Sejmu Pana Ryszard Terleckiego i Głównego Inspektora Pracy Pana Romana Giedrojcia. Nagroda ta została przyznana Przewodniczącemu na wniosek Przewodniczącego OPZZ kolegi Jana Guza.

Image

Image

Image

Patronka tej nagrody – Halina Krahelska, działaczka niepodległościowa, pisarka i publicystka w latach 1919 – 1921 i 1927 – 1931 pełniła funkcję zastępcy Głównego Inspektora Pracy, zajmując się głównie systemem ochrony pracy i opieki społecznej. Od 1931 była rzeczoznawcą, reprezentującym Polskę do spraw pracy przy Międzynarodowym Biurze Pracy w Genewie. Halina Krahelska zginęła w obozie koncentracyjnym, gdzie jeszcze przed śmiercią napisała Tezy do działalności inspekcji pracy w odrodzonej Polsce.

Informacja: Biuro OZZ GNiG

Zmieniony ( 02.12.2016. )
 
Konferencja projektu "REFLECTION AND CONSULTATION = ACTION" Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
22.11.2016.

W dniach 14 – 17 listopada br. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa uczestniczyli w końcowej konferencji projektu „REFLECTION AND CONSULTATION = ACTION”, która odbyła się w Zagrzebiu. Prócz naszych przedstawicieli, w spotkaniu uczestniczyli -  lider projektu Związek Górnictwa Naftowego z Litwy, jak również przedstawiciele Związków Zawodowych przemysłu naftowo-gazowniczego z Rumunii i Chorwacji.

Tematem spotkania było podsumowanie prac i działań całego projektu.
Przedstawione zostały doświadczenia i przemyślenia pomiędzy Związkami Zawodowymi ze spółek z sektora naftowego i gazowniczego poświęcone radom pracowniczym. Prezentacje te obejmowały nie tylko kraje poszczególnych Organizacji, ale także zaprezentowano przykłady i doświadczenia rad pracowniczych na poziomie Unii Europejskiej.

Wymienione zostały doświadczenia dotyczące procesu informacji, konsultacji i partycypacji pracowniczej.
Przewodniczący naszego Związku Dariusz Matuszewski zaprezentował rezultaty warsztatów krajowych, które nasza organizacja przeprowadziła w kwietniu br. i w której udział wzięło 20 przedstawicieli OZZ GNiG. Omówione zostały tematy dotyczące rad pracowniczych w odniesieniu do Związków Zawodowych, zasady efektywnych konsultacji społecznych oraz szeroko omówiona została partycypacja społeczna W UE i w Polsce.

Projekt zakończony zostanie wspólną publikacją wniosków z omawianych tematów, która zostanie przetłumaczona na wszystkie języki organizacji uczestniczących w projekcie i rozdystrybuowana wśród Przedstawicieli Związków Zawodowych.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Zmieniony ( 22.11.2016. )
 
Składamy kondolencje Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
08.11.2016.

ImageNajszczersze kondolencje, wyrazy głębokiego współczucia i wsparcia w trudnych chwilach naszemu koledze Wiceprzewodniczącemu Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Mariuszowi Gierczakowi z powodu śmierci Mamy.

Składają koleżanki i koledzy z OZZ GNiG

 

Zmieniony ( 08.11.2016. )
 
Festyn Rodzinny Sekcji Dolnośląskiej Oddziału Pracowników PSG Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
26.09.2016.

Dnia 17 września 2016r. Członkowie OZZ GNiG Oddział Pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa Sekcja Dolnośląska wraz z Rodzinami bawili się na zorganizowanym przez Związek Festynie Rodzinnym. Festyn odbył się na pięknym terenie Hotelu Księżyc w Świebodzicach.

Na uczestników festynu czekało wiele atrakcji i konkursów. Kiedy dorośli zmagali się w walkach sumo, rozgrywali turniej szachowy i rywalizowali w zawodach strzeleckich, najmłodszymi zajmowali się animatorzy organizując dzieciom zabawy.
Do południa dopisała pogoda, więc dzieci mogły nacieszyć się zjeżdżalnią, a dorośli mieli okazję przejechać się terenowym pojazdem na ekstremalnej trasie.

Festyn rodzinny przebiegł w rodzinnej atmosferze, o dobry humor zadbali organizatorzy i DJ, a zabawie bacznie przyglądały się mieszkające na terenie lamy. Zapraszamy do galerii.

 

Zmieniony ( 26.09.2016. )
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 37 - 45 z 233