Start
Federacja Związków Zawodowych ACTFU Szandong w Warszawie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
25.06.2014.

W dniach 21-23 czerwca na zaproszenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa gościła w Warszawie delegacja Federacji Związków Zawodowych Prowincji Szandong z Chin - ACTFU Szandong -  z jej Przewodniczącym  Panem Liu Zanjie oraz związkowcami z Chińskiego Departamentu Łączności Miedzynarodowej.  Związek ACTFU tej Prowincji liczy 35 mln. członków i jest jednym z największych regionalnych związków w Chinach.

W wyniku prowadzonych rozmów Przewodniczący Liu Zanjie (ACTFU) i Dariusz Matuszewski  (OZZGNiG) podpisali w imieniu swoich organizacji memorandum wymiany i współpracy dotyczące wzmocnienia kontaktów, prowadzenia wspólnych szkoleń w obszarach warunków pracy i wiedzy z zakresu mechanizmów negocjacji oraz roli związków zawodowych w procesie poprawy warunków życia i pracy pracowników.

Delegaci z Chin mieli okazję zwiedzenia Warszawy , siedziby PGNiG jak również mogli zapoznać się z profilem działalności naszej spółki. W imieniu PGNiG rozmowy prowadził Pan Tadeusz Zając Dyrektor Departamentu Zarządzania Bezpieczeństwem Pracy HSE i Standardów Jakości. Nasz Związek wraz z przewodniczącym  Dariuszem Matuszewskim reprezentowali zastępcy Mariusz Gierczak i Eugeniusz Postawa.

W dniu 23 czerwca odbyło się również spotkanie Chińskiej delegacji z Przewodniczącym OPZZ Janem Guzem w siedzibie OPZZ przy udziale przedstawicieli naszego związku.  Podczas spotkania przewodniczący OPZZ Jan Guz przedstawił wyzwania przed jakimi stoi obecnie ruch związkowy w Polsce, także w kontekście europejskim.


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Zmieniony ( 27.06.2014. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »