Start
Podziękowanie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
19.04.2015.

Wałbrzych, dnia 20 kwietnia 2015r.

Koleżanki i Koledzy  Przewodniczący Organizacji Oddziałów i Sekcji
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Członkowie Związku - Pracownicy Grupy Kapitałowej PGNiG

Koleżanki i Koledzy,

W dniu 18  kwietnia  br. w Warszawie odbyła się Manifestacja Organizacji Związkowych zrzeszonych w Ogólnopolskim Porozumieniu Związków Zawodowych, której celem było  przekonanie rządu do zmiany kierunku polityki i do działania w interesie pracowników oraz ich rodzin.

Z ramienia Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w manifestacji wzięło udział ponad tysiąc  naszych członków pod wspólnym hasłem „STOP  MAKSYMALIZACJI  ZYSKÓW  KOSZTEM PRACOWNIKÓW  GRUPY KAPITAŁOWEJ  PGNiG”.

W tej sprawie  jak i szeregu innych problemów pracowników  zatrudnionych w  większości spółek GK PGNiG  podczas manifestacji przewodniczący OZZGNiG  Dariusz Matuszewski złożył petycję w Ministerstwie Skarbu Państwa na ręce ministra Rafała Baniaka,  jak też podczas spotkania  przedstawił powody niezadowolenia wielotysięcznej  załogi naszej branży powodujące  domagania się swoich praw manifestując na ulicach Warszawy. Petycja została również przesłana do Prezydenta RP Pana Bronisława Komorowskiego i do Pani Premier Ewy Kopacz.

W imieniu Prezydium  Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa  dziękujemy  wszystkim, którzy w ostatnią sobotę poświęcili swój wolny czas i wzięli udział w  manifestacji domagając się aby w prowadzonych procesach przez Zarządy Spółek GK PGNiG dążono do  rzeczywistych zmian służących rozwojowi branży , których celem byłby również człowiek i rodzina, pracownik i godna, bezpiecznie wykonywana praca a przede wszystkim stabilizacja zatrudnienia.

Jednocześnie Prezydium OZZGNiG  podkreśla, że to nie koniec. Czeka nas zapewne jeszcze  długa droga. Możemy się spodziewać, że zajęci sobą i kampanią wyborczą  rządzący i te protesty po raz kolejny zlekceważą.

Ale nie mamy  wątpliwości, że publicznie  pokazując  zjednoczenie i  wspólne działania  organizacji związkowych skupionych w OZZGNiG  osiągniemy swój cel.  

Istotnym jest również  aktywny udział w wyrażaniu swego niezadowolenia wspólnie z innymi grupami zawodowymi jak to miało miejsce  podczas manifestacji 18 kwietnia w Warszawie bo właśnie to  może przyczynić się do poprawy warunków pracy i godnego wynagrodzenia.

Dziękujemy za imponujące zaangażowanie naszych związkowców jak również wszystkim naszym sympatykom którzy szli w marszu protestu pod naszymi flagami.

Ze Związkowym Pozdrowieniem
PREZYDIUM  OZZGNiG

 


Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Zmieniony ( 27.04.2015. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »