Start
Spotkanie inauguracyjne projektu "REFLECTION AND CONSULTATION =ACTION" Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
03.02.2016.

Image

W Wilnie w dniach 27-29 stycznia br. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa  uczestniczyli w inauguracyjnym spotkaniu realizowanego ze środków unijnych projektu „REFLECTION  AND CONSULTATION =ACTION”, którego nasz Związek jest jednym z partnerów.

W projekcie uczestniczą również przedstawiciele Związków Zawodowych przemysłu naftowo-gazowniczego Litwy, Rumunii i Chorwacji.

Tematem pierwszego  spotkania projektowego  była prezentacja funkcjonowania związków zawodowych w poszczególnych państwach, dialog społeczny i doświadczenia w zakresie negocjacji umów społecznych. Dokonano prezentacji firm i ich działalności na rynkach światowych jak też bieżącą sytuację w poszczególnych koncernach w których uczestniczące w projekcie Związki Zawodowe  funkcjonują. Szczegółowo omawiano układy zbiorowe pracy jak też systemy wynagrodzeń.

Spotkanie zakończono sporządzeniem harmonogramu dalszej realizacji projektu w poszczególnych państwach i przygotowaniem konsultacji dotyczącej współdziałania w Europejskich Radach Zakładowych. Projekt realizowany będzie przy udziale szerszej grupy aktywistów związkowych w każdym z uczestniczących państw do końca tego roku, a zakończony będzie  wspólną publikacją wniosków z omawianych tematów.  Uczestnicy projektu spotkali się również z Przewodniczącym Konfederacji Związków Zawodowych Litwy „LPSK” Arturasem Cerniauskasem w siedzibie Związku. Przewodniczący naszego Związku Dariusz Matuszewski rozpoczął również  robocze rozmowy z Przewodniczącą Virginią Vilimiene  i Zarządem LPSK OIL  w sprawie zawarcia memorandum współpracy z tą Litewską Organizacją Nafty i Gazu z którą Związek nasz będzie realizował w następnych miesiącach kolejny projekt będąc jego beneficjentem.

Image

W spotkaniu OZZGNiG reprezentowali:

Dariusz Matuszewski – Przewodniczący
Mariusz Lewandowski - Sektor Naftowy
Adam Marek - Sektor Obrotu Detalicznego
Marek Orfin - Sektor Gazowniczy
Tomasz Złotek - Sektor Gazowniczy
Anna Milion - Pracownik Biura Projektu

Image

Image

 

Zmieniony ( 05.02.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »