Start
Informacja z Konferencji w Belgradzie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
07.03.2016.

Dnia 1 marca 2016r. w Belgradzie odbyła się konferencja inaugurująca projekt pt. „ŚWIADOMOŚĆ: Zwiększenie dostępu pracowników do informacji w przedsiębiorstwach sektora nafty i gazu w Europie”.  Aplikantem projektu jest Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, a partnerami są następujące ogólnokrajowe organizacje działające w sektorze górnictwa naftowego i gazownictwa:

Industria de CCOO  - Hiszpania
Federatia Sindicatelor Gaz Romania - Rumunia
Autonomous Union of Energy and Petrochemical Industry Workers of Serbia - Serbia
Federation of Chemical, Energy and General Workers’ Union (VDSZ) Hungary - Węgry

Projekt będzie trwał do września 2017r. i ma na celu poprawę kwalifikacji przedstawicieli związków zawodowych z sektora nafty i gazu w zakresie wpływu i nacisku na decyzje podejmowane w firmie oraz ochronę pracowników przed procesami restrukturyzacyjnymi. Przedstawiciele związków będą mieli okazję do wymiany informacji na temat uwarunkowań prawnych oraz doświadczeń w zakresie wspierania pracowników w swoich krajach.

Inaugurującą projekt konferencję otworzył i poprowadził Przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa Kolega Dariusz Matuszewski. Przedstawiciele organizacji uczestniczących w projekcie zaprezentowali informacje dotyczące swoich związków zawodowych oraz przedstawili sposoby przeprowadzania restrukturyzacji zatrudnienia w przedsiębiorstwach nafty i gazu, w których funkcjonują. Jako ekspert związkowy, wykład dotyczący prawa unijnego w zakresie uprawnień związków zawodowych do informacji i konsultacji, poprowadził prawnik OPZZ Kolega Paweł Śmigielski.

Kolejne spotkanie grupy projektowej odbędzie się w Budapeszcie, odbędą się również spotkania krajowe.

Informacja: biuro OZZ GNiG

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »