Start
Spotkanie z Chińska Delegacją Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
09.06.2016.

Na zaproszenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, w dniach 2 – 5 czerwca gościła w Polsce Delegacja z chińskiej Federacji Związków Zawodowych. Wizyta jest elementem realizacji założeń memorandum o współpracy i wymianie doświadczeń, podpisanego w roku 2014 miedzy OZZ GNiG a chińską organizacją. Na zaproszenie Związku, przyjechali przedstawiciele Federacji Związków Zawodowych z prowincji Schandong:

Mr. Feng Qinglu    Wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong
Ms. Lu Guodong    Dyrektor Departamentu Prawnego Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong
Mr. Sun Wenqiang    Dyrektor Nadzoru nad Aktywami i Centrum Zarządzania Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong
Ms. Yue Xiuyin    Pierwsza Wiceprzewodnicząca Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong w mieście Jining
Mr. Zhou Jidong    Pierwszy Wiceprzewodniczący Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong w mieście Heze
Mr.Zhang Yanguo    Szef Sekcji i Tłumacz w Departamencie ds. Kontaktów Międzynarodowych Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong

Goście z Chin zostali podjęci wspólnie przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwa oraz Polską Spółkę Gazownictwa.

Inauguracją wizyty było spotkanie dnia 3 czerwca 2016r. w Muzeum Gazownictwa, w którym z ramienia PGNiG SA wziął udział Wiceprezes Zarządu PGNiG SA Pan Waldemar Wójcik oraz Pan Kazimierz Zajaczkowski Kierownik Działu Współpracy z Przedstawicielami Pracowników PGNiG SA. Po wystąpieniach otwierających wizytę, Gościom zaprezentowano informacje organizacyjne i korporacyjne:

Pan Dariusz Matuszewski  Przewodniczący OZZ GNiG przedstawił informację dotyczącą działalności Związku w Grupie Kapitałowej PGNiG, jak i działalność Związku związana z realizację unijnych projektów.

Pan Piotr Szlagowski Dyrektor Departamentu Strategii PGNiG SA zaprezentował informację korporacyjną dotyczącą funkcjonowania Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w kraju i za granicą.

Pan Jakub Żuchowicki Dyrektor Departamentu Rozwoju Polskiej Spółki Gazownictwa zaprezentował informację korporacyjną dotyczącą działalności Polskiej Spółki Gazownictwa.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Na zaproszenie Pana Jana Guza Przewodniczącego Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych Delegacja z Chin gościła w siedzibie OPZZ. Na spotkaniu omówione zostały kwestie dotyczące działalności związków zawodowych w obu krajach.

Image

Image

Image

W ramach dyskusji i wymiany doświadczeń odbyło się również spotkanie Delegacji z Chin z Panem Dariuszem Matuszewskim Przewodniczącym OZZ GNiG, Panem Janem Guzem Przewodniczącym Ogólnopolskiego Porozumienia Związków Zawodowych, Panem Waldemarem Wójcikiem Wiceprezesem Zarządu PGNiG SA, Panem Adamem Węgrzynem Wiceprezesem Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa oraz Panem Kazimierzem Zajączkowskim Kierownikiem Działu Współpracy z Przedstawicielami Pracowników PGNiG SA. Podczas dyskusji uczestnicy spotkania mieli okazję do wymiany doświadczeń dotyczących działalności firm sektora paliwowo – energetycznego w Polsce i Chinach, omówiono sytuację na światowym rynku poszukiwawczym, a także podjęto dyskusję dotyczącą dalszej współpracy i wymiany delegacji między Polską i Chinami.

Dnia 4 czerwca 2016r. Delegacja z Chin gościła we Wrocławiu, gdzie wspólnie z przedstawicielami OZZ GNiG, Gości z Chin podjął Pan Rafał Borutko Dyrektor Oddziału we Wrocławiu Polskiej Spółki Gazownictwa.

Wizyta zakończyła się dnia 5 czerwca 2016r. spotkaniem w Wałbrzychu, gdzie mieści się siedziba Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.

Podczas wszystkich spotkań Goście z Chin poświęcili wiele słów uznania dla działalności OZZ GNiG na rzecz Pracowników branży, jak i działalności Związku w zakresie szkoleń i warsztatów podnoszących wiedzę i kwalifikacje z zakresu prawa pracy i zbiorowych stosunków pracy. Na Gościach duże wrażenie zrobiła działalność Związku w obszarze realizacji projektów unijnych, które poza wartością szkoleniową dają możliwość nawiązania współpracy między związkami zawodowymi działającymi w Unii Europejskiej.

Delegacja z Chin na wszystkich spotkaniach wielokrotnie podkreślała znaczenie współpracy między organizacjami pracowniczymi a Pracodawcami w budowaniu relacji społecznych w środowisku pracy. Przedstawiciele chińskiej delegacji wielokrotnie podkreślali jak duże wrażenie zrobił na nich fakt wspólnego podjęcia ich Delegacji przez Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wraz z Pracodawcami PGNiG SA oraz Grupy Kapitałowej PGNiG. Pan Waldemar Wójcik Wiceprezes Zarządu PGNiG SA podkreślił, że właściwe standardy relacji społecznych w branży stanowią jeden z najistotniejszych elementów budowania nowoczesnej firmy.

Obok spotkań Goście z Chin zwiedzali Warszawę i Wrocław, mieli również okazję zwiedzenia Zamku Książ w Wałbrzychu.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Informacja: biuro OZZ GNiG

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »