Start
Konferencja projektu "REFLECTION AND CONSULTATION = ACTION" Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
22.11.2016.

W dniach 14 – 17 listopada br. Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa uczestniczyli w końcowej konferencji projektu „REFLECTION AND CONSULTATION = ACTION”, która odbyła się w Zagrzebiu. Prócz naszych przedstawicieli, w spotkaniu uczestniczyli -  lider projektu Związek Górnictwa Naftowego z Litwy, jak również przedstawiciele Związków Zawodowych przemysłu naftowo-gazowniczego z Rumunii i Chorwacji.

Tematem spotkania było podsumowanie prac i działań całego projektu.
Przedstawione zostały doświadczenia i przemyślenia pomiędzy Związkami Zawodowymi ze spółek z sektora naftowego i gazowniczego poświęcone radom pracowniczym. Prezentacje te obejmowały nie tylko kraje poszczególnych Organizacji, ale także zaprezentowano przykłady i doświadczenia rad pracowniczych na poziomie Unii Europejskiej.

Wymienione zostały doświadczenia dotyczące procesu informacji, konsultacji i partycypacji pracowniczej.
Przewodniczący naszego Związku Dariusz Matuszewski zaprezentował rezultaty warsztatów krajowych, które nasza organizacja przeprowadziła w kwietniu br. i w której udział wzięło 20 przedstawicieli OZZ GNiG. Omówione zostały tematy dotyczące rad pracowniczych w odniesieniu do Związków Zawodowych, zasady efektywnych konsultacji społecznych oraz szeroko omówiona została partycypacja społeczna W UE i w Polsce.

Projekt zakończony zostanie wspólną publikacją wniosków z omawianych tematów, która zostanie przetłumaczona na wszystkie języki organizacji uczestniczących w projekcie i rozdystrybuowana wśród Przedstawicieli Związków Zawodowych.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Image

 

Zmieniony ( 22.11.2016. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »