Start
Wizyta Delegacji Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong z Chin Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
11.07.2017.

W dniach 3 – 6 lipca 2017r. na zaproszenie Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa gościła w Polsce Delegacja przedstawicieli Federacji Związków Zawodowych Prowincji Shandong. Wizyta była związana z memorandum o współpracy, które zostało podpisane w 2013r. w Muzeum Gazownictwa między Przewodniczącym OZZ GNiG a Przewodniczącym Federacji Chińskich Związków Zawodowych.

Pierwszego dnia wizyty odbyło się oficjalne spotkanie w Muzeum Gazownictwa, którego gospodarzem była Pani Prezes Magdalena Zegarska. Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa na spotkaniu w Muzeum Gazownictwa reprezentował Przewodniczący Związku Pan Dariusz Matuszewski. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele Pracodawców Grupy Kapitałowej PGNiG:

Pani Magdalena Zegarska Wiceprezes Zarządu PGNiG SA Przedstawicielka Załogi w Zarządzie Spółki
Pan Radosław Bartosik Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Operacyjnych
Pan Łukasz Kroplewski Wiceprezes Zarządu PGNiG SA ds. Rozwoju
Pan Adam Węgrzyn Wiceprezes Zarządu Polskiej Spółki Gazownictwa.

W spotkaniu w Muzeum Gazownictwa uczestniczyli również przedstawiciele Zarządu Spółki KERUI Polska.

Chińska delegacja podczas pobytu w Polsce odwiedziła Kraków oraz Wrocław, gdzie odbyły się spotkania z Dyrekcjami Oddziałów Zakładów Gazowniczych Polskiej Spółki Gazownictwa oraz aktywem związkowym Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa.
W Krakowie z Delegacją spotkał się Pan Robert Kwiatkowski Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego w Krakowie Polskiej Spółki Gazownictwa oraz współpracownicy Pana Dyrektora. Ze strony OZZ GNiG w spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący OZZ GNiG Pan Dariusz Matuszewski oraz Wiceprzewodniczący OZZ GNiG Pan Tomasz Gabzdyl i Pan Eugeniusz Postawa.

We Wrocławiu z Gośćmi z Chin spotkał się Pan Rafał Borutko Dyrektor Oddziału Zakładu Gazowniczego we Wrocławiu Polskiej Spółki Gazownictwa oraz współpracownicy Pana Dyrektora. Ze strony OZZ GNiG w spotkaniu uczestniczyli: Przewodniczący OZZ GNiG Pan Dariusz Matuszewski, Wiceprzewodniczący Dolnośląskiej Sekcji PSG Pan Marek Orfin oraz Przewodniczący Sekcji Dolnośląskiej Oddziału Pracowników Spółki Obrotu Detalicznego Pan Adam Marek.

Na spotkaniach poruszane były tematy związane z branżą paliwowo – energetyczną w obu krajach oraz kwestie dotyczące funkcjonowania związków zawodowych i relacje Strony Społecznej z Pracodawcami w obu krajach.

Ostatniego dnia pobytu w Polsce Delegacja z Chin odwiedziła Wałbrzych, gdzie mieści się siedziba Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa. W spotkaniu podsumowującym wizytę Delegacji uczestniczył Przewodniczący OZZ GNiG oraz Wiceprzewodniczący Oddziału Pracowników Polskiej Spółki Gazownictwa Pan Mariusz Łuczak.

Delegaci z Chin, którzy mają podpisane memorandum z wieloma krajami Unii Europejskiej często podkreślali, że polska branża górnictwa naftowego i gazownictwa jest wspaniałym przykładem zrozumienia oczekiwań stron i dialogu społecznego, wyrażali również uznanie dla przedstawicieli OZZ GNiG, którzy brali udział w spotkaniach, podkreślając ich dbałość o wizerunek Grupy Kapitałowej PGNiG i utożsamianie się z Firmą. Podczas spotkań, zarówno strona Chińska jak i Polska wyraziła wolę rozszerzenia zapisów memorandum, a także omawiano projekt zaproszenia chińskich i polskich Pracodawców jako stron memorandum o współpracy i wymiany doświadczeń, którzy obok przedstawicieli Strony Społecznej obu krajów staliby się ważnym partnerem w budowaniu współpracy i przyjaźni.

Obok oficjalnych spotkań i panelowych dyskusji, Delegacja z Chin zwiedziła najpiękniejsze miejsca w Warszawie, Krakowie i Wrocławiu. Odwiedzili również Kopalnię Soli w Wieliczce, gdzie oprowadzał ich Przewodniczący Związku Zawodowego Pracowników KS ‘Wieliczka”. Delegacja zakończyła wizytę w Wałbrzychu, gdzie zwiedziła Zamek Książ.

Żegnając się z Polską, członkowie chińskiej Delegacji wielokrotnie podkreślali wspaniałą atmosferę spotkań, która jest charakterystyczna i właściwa dla życzliwości Polaków.

Informacja: Biuro OZZ GNiG

 

Zmieniony ( 16.07.2017. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »