Start arrow Wydarzenia arrow Spotkanie Jubileuszowe Pracowników PSG Zakładu Gazowniczego Poznań
Spotkanie Jubileuszowe Pracowników PSG Zakładu Gazowniczego Poznań Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
19.06.2018.

W dniach 7-9 czerwca 2018 r. w Hotelu Jawor w Sarbinowie odbyło się spotkanie Jubileuszowe Pracowników PSG Zakładu Gazowniczego Poznań z okazji  35 – letniej działalności Związku Zawodowego OZZ GNiG Sekcji w Poznaniu.

W uroczystych obchodach uczestniczyli:

Przewodniczący OZZ GNiG Pan Matuszewski Dariusz
Przewodniczący OZZ GNiG Sekcji Poznań Pan Perdek Rafał
Honorowy Przewodniczący OZZ GNiG Sekcji Poznań Pan Czesław Ratajczak

Na początku spotkaniu została podjęta  uchwała udzielająca  absolutorium obecnemu Zarządowi.

Image

Jednym z gorących tematów , który był poruszany przez delegatów to w dalszym ciągu brak zwiększenia stanu zatrudnienia w spółce  o wysoko wykwalifikowanych pracowników , przede wszystkim  dotyczy to kadry do obsługi stacji gazowych i nawanialni.  Po wydzieleniu pracowników do firmy Tesgas w ramach outsourcingu którzy obsługiwali stacje brakuje doświadczonych pracowników. Rozwiązaniem które zdecydowanie poprawiłoby sytuacje to przejęcie byłych pracowników z Tesgasu  czy  Gaz – Serwisu.

Należy zaznaczyć , że załoga jest zaangażowana w pracę i zmotywowana do pełnej realizacji zadań, jednak wszystko to odbywa się ogromnym kosztem i wysiłkiem obciążenia załogi ponad miarę. Liczono , że nastąpią rekrutacje, które pozwolą na wzmocnienie jednostek organizacyjnych i pracę w normalnych warunkach, bez szaleńczego tempa, które od wielu miesięcy towarzyszą załodze. Zebrani delegaci wielokrotnie podkreślali, że pracownicy są zmęczeni i nadmiernie obciążeni obowiązkami, co w dłuższym okresie czasu może przynieść znaczny spadek wydajności oraz możliwość zwiększenia wypadkowości w pracy.

Kolejnym tematem to wdrożenie podwyżek wynagrodzenia dla załogi , które w drugiej turze objęły  20% pracowników  , w większości ich przyznawanie było żle odebrane wśród załogi która wypracowała jeden z lepszych wyników finansowych w GK PGNiG. Należy zaznaczyć , że podstawa podwyżek wynagrodzenia które objęły wszystkich pracowników to kwota  50,00 zł brutto. Poruszono również  temat wypłaty nagrody z zysku za 2017 dla pracowników której temat ma być omawiany na najbliższym spotkaniu z pracodawcą.

Z uwagi na niespodziewane dla strony społecznej odwołanie byłego Prezesa Pana Wróbla , za którego został wdrożony nowy pakiet  ZUZP oraz wiele innych przywilejów płacowych , gwarancje stabilizacji zatrudnienia dla pracowników , organizacje związkowe nie zdążyły doprowadzić do kolejnych rozmów , które przez zastosowanie odpowiednich narządzi poprawiłby min. warunki pracy.

Mimo wszystko w porównaniu do pozostałych spółek GK pracownicy PSG  odczuli zdecydowaną poprawę finansową przez wprowadzenie premii miesięcznych oraz kwartalnych na lata 2016-2018 , natomiast istnieją obawy o przyszłość podtrzymania pakietu motywacyjnego w związku z  obniżeniem taryfy dystrybucyjnej gazu przez Urząd Regulacji i Energetyki.

Image

Image

Na koniec spotkania Przewodniczący OZZ GNiG Pan  Dariusz Matuszewski wręczył  zasłużonym członkom związku  odznaczenia za długoletnią działalność na rzecz  OZZ GNiG Sekcji w Poznaniu.

Srebne  Odznaczenia otrzymali:

- Tomasz Witkowski
- Tadeusz Świderski
- Joanna Łoda
- Marcin Wawrzyniak
- Jacek Stroiński
- Katarzyna Smoczyńska ( brak na zdjęciu)

Image

Złote Odznaczenia otrzymali:

- Jan Sztulpa
- Radosław Góral
- Grażyna Sommer
- Rafał Perdek

Image

Przewodniczący Pan Dariusz Matuszewski serdecznie podziękował  obecnemu Przewodniczącemu Sekcji  Panu Rafałowi Perdkowi i obecnym  delegatom za zaproszenie oraz przekazał  wiele słów uznania dla obecnej działalności Związku Zawodowego Sekcji w Poznaniu.

Image

Notatkę za Zarząd OZZ GNiG Sekcja w Poznaniu  sporządził Tomasz Mazur

 

Zmieniony ( 19.06.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »