Start arrow Wydarzenia arrow Międzynarodowa Konferencja w Bukareszcie
Międzynarodowa Konferencja w Bukareszcie Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
10.07.2018.

Przedstawiciele Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, w dniu 29 czerwca 2018r. w Bukareszcie wzięli udział w międzynarodowej  Konferencji kończącej projekt „PROCONS” Informacje i udział w rozwiązywaniu problemów związanych z kryzysem w przemyśle naftowym. Wraz z Polską Delegacją w Bukareszcie spotkali się przedstawiciele branżowych związków zawodowych z Litwy, Chorwacji, Hiszpanii, Serbii i Rumunii.

Image

Beneficjentem projektu był Związek Zawodowy Naftininku profesine sajunga z Litwy, a partnerami następujące ogólnokrajowe organizacje działające w sektorze górnictwa naftowego i gazownictwa:
- Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa - Polska
- Związek Pracodawców Dolnego Śląska – Polska
- Industria de CCOO  - Hiszpania
- Federatia Sindicatelor Gaz Romania – Rumunia
- Samostalni sindikat rednika energetike Srbije  – Serbia
- Sindikat Naftnog Gospodarstva – Chorwacja

Image

Image

Image

Prowadzącym konferencję i zarazem ekspertem spotkania był Juozas Neverauskas Przewodniczący Litewskiej Federacji Związków Zawodowych.

Na spotkaniu poruszane były kwestie zaangażowania członków związków zawodowych i innych pracowników w radzeniu sobie ze skutkami kryzysu naftowego poprzez wymianę najlepszych praktyk.

Przedstawiciele poszczególnych delegacji zaprezentowali jak wygląda w ich przedsiębiorstwach komunikacja wewnętrzna i zewnętrzna oraz kanały informacyjne między zarządami pracodawcy a członkami związków zawodowych.

Image

Image

Image

Image

Image

Image

Delegacje z Litwy, Polski, Rumuni, Hiszpanii, Chorwacji i Serbii wymienili się własnymi doświadczeniami, wiedzą oraz metodyką rozwiązywania problemów nie tylko z restrukturyzacją miejsc pracy w przemyśle naftowym, ale przede wszystkim sposobom wyjścia z impasu i dostosowaniem się do nowych okoliczności na rynku pracy.

W końcowej części spotkania przedstawione zostały ostateczne wnioski w sprawie skutecznych konsultacji pracowniczych z pracodawcami w zakresie unikania zwolnień oraz sprostania wymogom kwalifikacji i modernizacji jak również wyzwań związanych z wrażliwością na rynku ropy naftowej i pochodnych.

Zakończenie projektu będzie obejmowało wykonanie publikacji dotyczącej tematu problemu i kryzysu rynku naftowego dla jednego z wybranych krajów uczestniczących w projekcie. Publikacja zostanie napisana we wszystkich 6 językach organizacji biorących udział w projekcie i rozdystrybuowana  na organizacje.

Image

Image

Image

Image

 

 

Zmieniony ( 10.07.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »