Start
Naruszenie ochrony danych osobowych
Redaktor: Administrator   
12.05.2009.

Kilkakrotnie zwracaliśmy uwagę osobom odpowiedzialnym za upublicznienie akcji pracowniczych o możliwości popełnienia przestępstwa jakim jest ujawnienie bazy danych osobowych akcjonariuszy PGNiG S.A. O fakcie tym informowali nas nasi pracownicy z całej Polski. Dzisiaj ukazał się komunikat opublikowany w Newsleterze PGNiG S.A. Prosimy się z nim zapoznać i odpowiednio zareagować. 

Naruszenie ochrony danych osobowych 

W związku z potwierdzonymi przypadkami kierowania na adresy domowe osób uprawnionych do otrzymania akcji pracowniczych ofert zakupu tych akcji, zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa polegającego na ujawnieniu danych osobowych osobom, które nie są do tego upoważnione. W związku z powyższym Biuro Bezpieczeństwa Informacji zwraca się z uprzejmą prośbą do wszystkich osób, które dostały takie oferty o zgłoszenie tego faktu do Działu Ochrony Informacji i Obiegu Dokumentów telefonicznie bądź e-mailowo na adres Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć . 

W związku z powyższym należy dokonywać pisemnych zgłoszeń takiego faktu na adres: 

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo S.A
Dział Ochrony Informacji i Obiegu Dokumentów
ul. Kasprzaka 25
01-224 Warszawa 

lub na adres e-mailowy:                            Ten adres email jest ukrywany przed spamerami, włącz obsługę JavaScript w przeglądarce, by go zobaczyć

Zmieniony ( 22.05.2015. )
 
Jak nalezy opodatkowywać otrzymane akcje pracownicze
Redaktor: Krzysztof Walczak   
16.04.2009.

Poniżej zamieszczamy tekst przeniesiony z Gazety Prawnej a dotyczący wyjasnienia wielu wątpliwości zgłaszanych przez naszych Pracowników, nowych akcjonariuszy PGNiG S.A.

Myslimy, że tych kilka uwag wyjaśni wszelkie wątpliwości.

Zmieniony ( 16.04.2009. )
Czytaj całość
 
Pierwsze akcje pracownicze
Redaktor: Krzysztof Walczak   
05.04.2009.

W dniu 3 kwietnia 2009 roku w pomieszczeniach Muzeum Gazownictwa w Warszawie, przy ul. Kasprzaka 25 w obecności Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa Pana Krzysztofa Żuka oraz przedstawicieli Zarządu PGNiG S.A Panów Michała Szubskiego, Mirosława Szkałuby, Radosława Dudzińskiego i Sławomira Hinca odbyło się uroczyste wręczenie pierwszych z 750 000 000 akcji pracowniczych PGNiG S.A.

Wcześniej w specjalnie uruchomionym punkcie zawierania umów, pierwsze umowy przeniesienia akcji na indywidualne konta w Biurach Maklerskich zawarli:jako pierwszy z grupy 61 516 uprawnionych do akcji, umowę zawarł Kol. Krzysztof Walczak, po nim Kol. Kol. Dariusz Matuszewski, Bolesław Potyrała, Józef Ryl, Renata Stępień, Kazimierz Woźniak, Marek Łowczowski, Mirosław Staszak, Stanisław Wojdyła, Andrzej Wais, Ewa Majewska, Adam Kokot, Stanisław Korabiowski,  Czesław Kozłowski, Mariusz Gierczak i inni. 

W godzinach południowych w trakcie uroczystego wręczania umów przejęcia akcji, Minister Żuk wręczył grupie emerytowanych byłych pracowników PGNiG oraz przedstawicielom Central Związków Zawodowych umowy przeniesienia akcji pracowniczych, zaś Związkowcom „Honorowe Świadectwa Udziałowe” jako dyplomy za prawie trzynastoletnią walkę o prawa do akcji pracowniczych. 

Przewodniczący trzech Central Związkowych – Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa, Sekcji Krajowej Górnictwa Naftowego i Gazownictwa NSZZ Solidarność oraz Porozumienia Związków Zawodowych Kadra, w specjalnym wystąpieniu podziękowali Ministrowi Aleksandrowi Gradowi za zrealizowanie podjętych w zakresie udostępnienia akcji zobowiązań, prosząc jednocześnie o przesunięcie terminu Walnego Zgromadzenia Akcjonariuszy w zakresie podziału dywidendy za rok 2008, tak aby nowi posiadacze akcji mogli skorzystać z tego dobra. Prośba została przyjęta przez Ministra Krzysztofa Żuka i przekazana do rozpatrzenia przez Pana Ministra Skarbu Państwa.

Szczegółowy opis uroczystości zostanie opublikowany w terminie późniejszym. 

Zmieniony ( 05.04.2009. )
 
««  start « poprz. 21 22 23 24 25 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 177 - 184 z 199