Start arrow O nas arrow Działania Związku
Działania Związku Utwórz PDF Drukuj
Autor: Administrator   
Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa aktywnie uczestniczy w procesie transformacji dokonywanym w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa aktywnie uczestniczy w skomplikowanym procesie transformacji dokonywanym w Polskim Górnictwie Naftowym i Gazownictwie. Wszystkie te procesy powodują niezwykłe zagrożenie dalszego bytu Polskiej Nafty i Gazownictwa, jak również obawy o los ponad 30-tysięcznej załogi branży.

Mimo braku zainteresowania kolejnych Rządów opiniami ludzi, którzy z tą branżą związani są od pokoleń, Związek regularnie doprowadza do spotkań przedstawicieli branży i Rządu, na których przedstawia i argumentuje stanowiska Central Związkowych. Wspólnie z nimi również wielekrotnie występował do Premiera i zainteresowanych Ministerstw. Z całą stanowczością jesteśmy przeciw arogancji władzy oraz partykularnym interesom części ugrupowań politycznych, które prowadzą do konfrontacji ze zdeterminowaną załogą Firmy.

Od wielu lat nieprzerwanie dostarczaliśmy paliwo gazowe dla odbiorców indywidualnych i przemysłowych i czujemy się w obowiązku przeciwdziałać nieudolności zarządzania odpowiedzialnych Ministerstw oraz bronić branży przed upadkiem lub odsprzedania jej obcemu kapitałowi.

Centrale trzech Związków Zawodowych (Ogólnopolskiego ZZ GNiG, Sekcji Krajowej GNiG "Solidarność" oraz Sekcji Krajowej GNiG "Kadra") powołały wspólną komisję koordynacyjną, która w razie konieczności zdecyduje o ewentualnych formach protestu aby ratować Polski Przemysł Naftowy i Gazowniczy a przede wszystkim jego załogi.

 

 
« poprzedni artykuł