Start
Komunikat 3 Komitetu Protestacyjnego Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
31.10.2014.

Komitet protestacyjny w Polskiej Spółce Gazownictwa

Warszawa dnia 30-10-2014

KOMUNIKAT 3

Koleżanki i Koledzy,

zgodnie z zapowiedzią w dniu 30 października 2014 w Warszawie odbyło się spotkanie KOMITETU protestacyjnego PSG i Zarządu Spółki.

W wyniku prowadzonych rokowań pracodawca przyjął propozycje strony społecznej dotyczące:

  1. wstrzymania zwolnień grupowych w PSG do końca czerwca 2015 roku,
  2. wstrzymania do końca roku 2015 zmian struktury spółki (tj. Centrala, Oddziały, Zakłady za wyjątkiem prowadzonych konsolidacji jednostek terenowych),
  3. przyjęcia "Program Racjonalizacji Zatrudnienia i Osłon... na lata 2015-2016" dla ewentualnie zwalnianych osób w wysokościach wynegocjowanych przez Stronę Społeczną,
  4. zawarcia POROZUMIENIA dotyczącego powołania wspólnego zespołu d/s monitorowania programu Racjonalizacji Zatrudnienia i jego skutków.

w związku z powyższym KOMITET Protestacyjny ZAWIESZA przygotowanie akcji protestacyjnej i planowaną na dzień 7 listopada 2014 roku MANIFESTACJĘ pod Ministerstwem Skarbu Państwa.

KOMITET Protestacyjny dziękuje wszytkim pracownikom za mobilizację w przygotowanie do Manifestacji jednocześnie liczy na dalsze wsparcie i zaangażowanie.

W przypadku braku realizacji przez Pracodawcę zawartych POROZUMIEŃ i UZGODNIONYCH Programów - KOMITET Protestacyjny wznowi procedury protestacyjne wynikające z ustawy o ZZ i rozwiązywaniu sporów zbiorowych.

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »