Start
Przewodniczący OPZZ w Ministerstwie Skarbu Państwa. Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
05.11.2014.
5 listopada, Jan Guz – przewodniczący OPZZ, spotkał się z ministrem skarbu – Włodzimierzem Karpińskim.

Rozmowa dotyczyła aktualnej sytuacji w PGNiG SA., planowanej restrukturyzacji i wynikających z tego zagrożeń. Przedmiotem szczególnych obaw związkowców są przewidywane zwolnienia pracowników. Przewodniczący OPZZ zwrócił uwagę, że wszelkie napięcia w PGNiG SA. mogą mieć negatywny wpływ na bezpieczeństwo energetyczne kraju.

Omówiono także przypadki rozwiązywania zakładowych i branżowych zbiorowych układów pracy w spółkach nadzorowanych przez ministra skarbu. Jan Guz podkreślił konieczność prowadzenia dialogu branżowego. Uzgodniono, że te sprawy będą przedmiotem rozmów ministra z kadrą menedżerską podległych mu spółek.
Przewodniczący OPZZ i minister skarbu stwierdzili, że niezbędne jest spotkanie przedstawicieli organizacji członkowskich OPZZ z kierownictwem tego resortu.
W spotkaniu wziął udział także Dariusz Matuszewski – członek prezydium OPZZ, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa oraz Rafał Baniak – podsekretarz stanu w ministerstwie skarbu.
 
Biuro Prasowe OPZZ.
 
Żródło: opzz.org.pl
 
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »