Start
Stanowisko OZZ GNiG w sprawie sytuacji Załogi w Spółce PLL LOT Utwórz PDF Drukuj
Redaktor: Administrator   
24.10.2018.

Image

 

STANOWISKO
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa
w sprawie sytuacji Załogi w Spółce PLL LOT

Ogólnopolski związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa wyraża pełne poparcie i solidarność z walczącymi Związkowcami i Pracownikami Spółki PLL LOT. Związek jednoznacznie potępia zwolnienie dyscyplinarne Przewodniczącej Związku Zawodowego, a także wręczenie dyscyplinarnych zwolnień kilkudziesięciu Pracownikom Spółki. Zdaniem Związku przyczyną potężnego konfliktu społecznego w PLL LOT jest postawa Zarządu Spółki, który w bezprecedensowy sposób lekceważy głos Strony Społecznej.

Zarząd Spółki PLL LOT podszedł do najważniejszych spraw pracowniczych w najgorszy z możliwych sposobów, bez poszanowania prawa pracy, praw związkowych i szacunku dla Załogi. Eskalacja konfliktu jest dramatem ludzi pracy w Spółce, zastraszanych, szykanowanych i traktowanych niegodnie, bez zachowania jakichkolwiek standardów w środowisku pracy. Sposób w jaki potraktowani zostali Związkowcy i Pracownicy Spółki PLL LOT jest dramatycznym przykładem braku woli dialogu społecznego ze strony Pracodawcy jak i podejmowania bezprawnych działań mających na celu upokorzenie własnej Załogi. Sytuacja jaka ma obecnie miejsce w Spółce PLL LOT jest absolutnie niedopuszczalna w demokratycznym państwie prawa i szanującym się społeczeństwie, jest karygodnym przykładem braku szacunku dla Człowieka i Pracownika jako nadrzędnej wartości.

Ogólnopolski Związek Zawodowy Górnictwa Naftowego i Gazownictwa w pełni popiera Związkowców i Załogę PLL LOT w ich niestrudzonej walce o godność ludzką i najważniejsze sprawy pracownicze.

PREZYDIUM
Ogólnopolskiego Związku Zawodowego
Górnictwa Naftowego i Gazownictwa

 

Zmieniony ( 25.10.2018. )
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »